כדי להכשיר עובדים, העמותה הלאומית להגנת האש (NFPA) רשמה את הגורמים השכיחים ביותר לשריפות במקום העבודה. אמצעי הגנה מפני אש כוללים תכנון הקמת מבנה, יישום מבנים קיימים והדרכת התושבים בנושא הגנה מפני אש וכיבוי אש, כמו גם מטפים וציוד הגנה מפני אש אחרים. אלה כוללים גלאי אש, גלאי עשן, מוצרי הגנה מפני שריפה והתקני בקרת עשן למניעת התלקחות שריפות בלתי נשלטות ולהגבלת ההתפתחות וההשפעה של שריפות לפני שהן מתחילות.

מערכות חלוקת חשמל מהוות איום חמור על בטיחות האש

שעלולה להיות קטלנית אם משתמשים בה בצורה לא נכונה. למרות שההסתברות לשריפה נמוכה יותר סטטיסטית מאשר בשריפה קונבנציונאלית, עדיין קיים סיכון לשריפות ופיצוצים. סכנות שריפה יכולות לכלול מצבים המגבירים את הסבירות לשריפה ומפריעים להימלטותם במקרה של שריפה. תוכניות אלה נוטות להתקין מגוון סוגי ציוד שונים במקרה של שריפה, כגון מטפים, מוצרי הגנה מפני אש ויחידות בקרת עשן.

שירות הכבאות הלאומי יבצע באופן קבוע בדיקות בטיחות כיבוי אש והצלה

מטרת הבדיקות הללו היא להגביר את המודעות לבטיחות של הדיירים. רשויות מקומיות האחראיות על בטיחות האש מורשות לבצע בדיקות של מבנים ומבנים עם היסטוריה של פריצות אש ובטיחות חיים. יש להכניס הנחיות לבטיחות באש כדי להכתיב את הכשרה והעלאת המודעות של תושבים ומשתמשי הבניין על מנת למנוע את הסיכון לשריפה במקרה חירום, כמו תקלה חשמלית או פיצוץ.
כדי לקרוא עוד בנושא של FIRE SAFETY ויועץ בטיחות אש ניתן להעיף מבט ב- zakilevi.co.il

זה כולל מזעור נייר רופף במשרדים

אחסון נכון של חומרים דליקים והדרכת צוות בפרוטוקולי בטיחות אש ומניעה. כדי להפחית את הסיכון לשריפה, יש לבצע בדיקות חשמל שגרתיות ולשמור ולבדוק מכשירי חשמל מתפקדים במטבח ובמקומות אחרים כדי לוודא שהם עדכניים ובמצב מושלם. חוק הגנת האש מכיר בצורך לקיים תקני בטיחות לכל הבניינים והמבנים עם היסטוריה של הפרות אש או בטיחות חיים.

זכור שחשוב להעסיק אנשי בטיחות אש כגון אזעקות אש, מטפים, ספרינקלרים וממטרות. אם הארגון שלך לא הקצה מפקד כיבוי במשרה מלאה או עובד בכיר אחר שיפקח על בטיחות האש, זו צריכה להיות בראש סדר העדיפויות של הארגון.

דן ותרגל תוכניות בטיחות אש עם בני משפחה

מנהלי נכסים ושכנים. כאשר מתרגלים תוכניות בריחה, למדו אותם לזחול כדי למנוע עשן ולמדו אותם כישורי כיבוי, כגון טכניקות נשימה ונשימה. התאמן ושוחח עם בן משפחתך, מנהל הנכסים ושכניך על תוכנית בטיחות האש שלך.

אם אתה משתמש במטף

כדי לברוח במהירות אם לא ניתן לשלוט על האש, היצמד ליציאה ברורה. תלוי ביציאה הבטוחה, יתכן שתצטרך להימלט תוך דקות ספורות מרגע פריצת האש. אם אזעקת העשן תופעל, לבני משפחתך יש רק 2 דקות להגיב, אך אם יש לך רק דקה או שתיים להימלט, השריפות יכולות להתפשט במהירות. ברגע שניתנת אזעקת עשן, היא עלולה לגרום לאובדן חיים מיידי לך ולבני משפחתך.

מטף בהישג יד יכול לעזור לכם לכבות שריפות קטנות ומכילות ולספק דרך לבטיחות

אם אינך בטוח אם תוכל להפעיל את המטף, צא מהחדר בהקדם האפשרי והתקשר 9 – 1-1. שים תמיד את בטיחותך בראש מעייניך, אם אתה או הצוות שלך מבחינים בתקלה, פנה לכבאות המקומית שלך אם הם מעוניינים להכשיר לבטיחות אש.

כאמור לעיל, כיבוי האש יקבל עותק של תוכנית הגנת אש מאושרת. במקרה של שריפה, עליו להיות מוכן לשימוש בהקדם האפשרי לאחר שיחת החירום הראשונה.

תוכנית בטיחות אש יכולה לתאר סכנות מבניות אפשריות ולתת לכבאים מושג היכן הם נמצאים בבניין ולמה הם צריכים להיזהר.

תוכנית כיבוי נשמרת במסד נתונים וניתן לזמן אותה באופן אלחוטי על ידי הכבאים במקום

אך קל יותר לבנייה לעדכן אותה. קרא את הסטטיסטיקה שלנו בנושא בטיחות אש וטיפים למידע נוסף על בטיחות אש והגנה מפני אש בבניין שלך, קודי בנייה וקודי בנייה.

בסרטון זה

המומחה לבטיחות אש מיכאל כהן ממשרד היערות והגנה על האש בקליפורניה, מסביר כיצד בתים מתלקחים בשריפות ואילו צעדים יכולים בעלי בתים לנקוט כדי לעזור לבתיהם לשרוד את השפעת הלהבות והגחלות. צפו בסרטון למטה כדי ללמוד עוד על האופן בו ביתכם יכול לשרוד מאש.

רוב חברות הביטוח המסחריות שוכרות מומחים לבקרת סיכונים שתפקידם העיקרי

הוא לבדוק את הנכס כדי להבטיח עמידה בתקני NFPA, להעריך את רמת הסיכון הנוכחית של הנכס שלך ולהמליץ על הפחתת הסבירות לנזקי שריפה. תלוי בסוג הבנייה, השימוש והתפוסה, נדרשת תוכנית מיגון אש. מבנים כמו מבנים מסחריים ותעשייתיים דורשים תוכניות בטיחות אש לדייריהם. אי הקמת מבנה העומד בתקנות בטיחות האש לסוג התפוסה עלול לגרום לקנסות.