כשליש מכם שוכרים יועץ מס או רואה חשבון להשלמת החזר המס, אך כמעט אף אחד מאיתנו לא יודע למצוא את יועץ המס הטוב ביותר. בהחלט יש צורך ביועצי מס עם ניסיון רב יותר, ולכן כדאי יהיה להעלות את יועץ המס (CPA). יועצי מס בעלי ידע מיוחד בדיני מיסים, רשומים כסוכנים רשומים ומתקבלים כרואי חשבון או עורכי דין, בדרך כלל יצטרכו להתנהג ולתת רישיון באותה צורה כמו רוב יועצי המס. מומחה מיסים שהוא עורך דין (מבקר או C PA) נמצא לעיתים קרובות במרכז ההחלטה העסקית – ועושה מחזור שמתרחש לפני החזר המס.

לאחר סיום התואר השני בחשבונאות, השלב הבא הוא קבלת רישיון כמבקר מוסמך ממדינה. סיום הקורס, הדרוש בכדי להיות מבקר מורשה, יכול לשפר את הסיכויים המקצועיים שלך.

תהליך הפיכתך ליועץ המס תלוי במצב בו אתה גר והאם אתה כבר עורך דין או מבקר מוסמך

מדינות מסוימות מוותרות על הדרישה לקבלת רואי חשבון מורשים או רישיון סוכן רשום ממס הכנסה. חוק המדינה מאפשר לעורכי דין, רואי חשבון ועובדי בנק להכין מיסים ולספק ייעוץ מס ללא צורך בהגשת דוחות מס. יועצי מס עשויים להיות פטורים מרישום ורישוי, וחלק מהמדינות, כמו המדינות בהן אני גר, עשויות שלא.

אם צרכי המס שלך נמוכים יחסית (כלומר בדרך כלל אתה זקוק לעזרה רק בהכנת החזר המס), יועץ מס אחד יכול להספיק. קיום איתך "יועץ מס" וידע ספציפי על צרכי המס שלך הוא יתרון עצום.

מכיוון שיועצי מס טובים בהבנת דיני המס והנחיות מס הכנסה

חברות יכולות להחזיק יועץ מס שייצג אותם ברשויות המס ובבתי המשפט כדי לפתור סוגיות מיס. יועצי מס מנחים אנשים וחברות לקראת הטיפול המס הטוב ביותר האפשרי בצרכי המס הספציפיים שלהם.

כאמור לעיל

מס הכנסה מפרט מספר אנשי מקצוע פיננסיים המשמשים כיועצי מס ויכולים לייצג את משלמי המסים לפני מס הכנסה. יועץ מס יכול להיות סוכן רשום, יועץ מס רשום או פשוט מישהו ללא רישיון המכנה את עצמו "יועץ מס" תוך כדי הכנת מיסים. ייעוץ מס לא צריך לשכוח טכנית את מי שאינו כשיר לייצג אותך בפני רשויות המס, כגון יועץ פיננסי מוסמך או סוכן רשום או סוכן רשום של מוסד פיננסי. עם זאת, ניתן לכלול ייעוץ מס ברשימת יועצי המס המוסמכים, הסוכנים הרשומים ועורכי הדין בתחום המס. הסוכן הרשום הוא עוסק במס מורשה שיש לו את הזכות הבלתי מוגבלת לייצג משלמי מס לפני מס הכנסה. רואה חשבון מוסמך (CPA) עומד בדרישות ההכשרה, הניסיון והבדיקה, ואילו הייעוד הנפוץ ביותר שיש לרואי החשבון הוא אנליסט פיננסי מוסמך (FFA). סוכנים רשומים הם יועצי מס או מגישי מס המורשים במיוחד לתרגול בשירות המס הכנסה (IRS) או משרד המשפטים האמריקני (DOJ) ובכפוף לאותן דרישות רישוי כמו יועצי מס ועורכי דין.

רו"ח נדרש להירשם למס הכנסה ולקבל מספר זיהוי מס מכין לפני הגשת דוח מס בתשלום

אך אינו צריך לעבור מבחן כשירות שערך מס הכנסה. כדי להיות יועץ מס רשום במרילנד, עליך לעבור הכשרה מיוחדת ולהתחדש פעמיים בשנה. על מכינים למס הכנסה לעמוד בדרישות ההכשרה לקבלת רישיון הכנת מס הכנסה על ידי הגשת דוחות מס בגין אגרות וחידוש רישיון להכנת המס שלהם מדי שנה, והם יצטרכו לעבור הכשרה. רו"ח להכנת תשואה ללא עמלות, הוא או היא יזדקקו גם להדרכה נוספת ויידרש להשלים את החזר המס שלהם או לחמש השנים הבאות.

הצעד הראשון שעליך לעשות

כדי להיות יועץ מס הוא להירשם לבית ספר מוכר ולקבל תואר ראשון מינימלי בחשבונאות. אם אתה מעוניין כרגע להיות רו"ח, עו"ד או עורך דין מיסים, אתה יכול להשתמש בהכשרה שלך כתנאי מוקדם כדי להיות יועץ מס. כמובן שעורכי דין לענייני מיסים נדרשים תואר במשפטים, אך אם ברצונך להיות יועץ מס כללי אינך זקוק לאחד, דבר שאינו הכרחי. אתה יכול גם להשתמש בהכשרה זו כדי להפוך לרואה חשבון עם כל הכישורים הנדרשים על ידי מכינים, כגון חשבונאות, תכנון מס והכנת מס.

PTIN קל יחסית להשגה

אך עליכם ללכת צעד קדימה ולמצוא רו"ח שיש לו מערכת חשבונאית מורשית ומומחיות במיסי חברות. אתה יכול גם לרכוש רישיון רואי חשבון (CPL) אם אתה מקבל אותו ממישהו שהוא גם יועץ מס מוסמך, עו"ד מס רשום, סוכן רשום, או שהשלים את תוכנית עונת ההגשות השנתית של מס הכנסה. מכינים מוסמכים ועורכי דין בארה"ב ובקנדה וכן מכינים מוסמכים ומוסמכים במדינות אחרות.