טכניקה זו אידיאלית כאשר הפגם באף גדול מדי ועור האף אינו משתלב היטב עם עור המצח העבה על גשר האף.

ד"ר פרדריק ג'יי מניק, ד"ר, מומחה בעל שם עולמי בניתוחי אף ופנים וראש הניתוחים הפלסטיים בבית החולים סנט ג'וזף, הוא מועמד טוב לשחזור האף.

ניתוח פלסטי של האף (הנקרא ניתוח אף) עוסק בצורת האף ובאופן שבו

הוא משתלב עם תווי פנים אחרים. מכיוון שהאף הוא תכונת הפנים הברורה ביותר, אפילו שינוי קטן יכול לשפר את מראה האף. חשוב מאוד שלמטופל תהיה הבנה ברורה ומציאותית לגבי שינויים אפשריים וכן את המגבלות והסיכונים של ההליך לפני הניתוח.

ניתוח אף

הוא הליך כירורגי אחד לאחד הכולל התייעצות עם מנתח כדי לדון במראה האף הרצוי ולהעריך את הנשימה. הם עשויים להיות נחוצים עבור מומים מולדים או לאחר פציעות פנים חמורות, או שאנשים עשויים להזדקק להליכים כירורגיים מסיבות קוסמטיות. אנו מתארים את הניסיון שלנו בשחזור אסתטי של פגמים בעור האף לאחר ניתוחים אונקולוגיים.
למידע מורחב אודות פגמים באף: מתי תדרש התערבות ניתוחית? ומומחה לניתוחי אף ופלסטיקה עליך לבקר ב- drbarr.co.il

השימוש בדשים מקומיים שונים למומים סרטניים בעור האף תואר ב-286 חולים. מחקר של Blazquez-Sanchez et al. אישר את היעילות של דש חזיתי פרמדיאני בשחזור אף חיצוני, כאשר התוצאות נמצאו אופטימליות.

בסדרה של מחקרים דומים

לינדזי ומורטון תיארו סדרה של 21 חולים בהם נעשה שימוש בשילוב של דשי צירים תת עוריים מהלחיים הסמוכות והשתלות עור מכוסות בעובי מלא לשחזור פגמים בכנפיים [26]. הם דיווחו על הניסיון שלהם בשימוש בהשתלות עור מקופלות והשתלות עור מלאות חופפות כדי לשחזר את האף בניתוח המבוסס על היחידה האסתטית.

מחקר של Slecuk et al

הראה כי פגמים בעובי המלא של השליש העליון והאמצעי של האוזן, כולל הסליל, ניתנים לשחזור בהצלחה באמצעות דש פדיקל chondrocutaneous retroauricular באמצעות עורק האוזן העליון. פגמים גדולים יותר המשפיעים על השכבות העמוקות יותר של האף, כולל עור, סחוס וקרום רירי, מורכבים יותר ועשויים לדרוש שימוש בזריקות.

פגמים מורכבים אלה דורשים לעתים קרובות שימוש בהשתלות סחוס מהאוזניים או מהצלעות

ניתן לבצע שחזור של פגמים קטנים באף באמצעות דש מקומי או השתלת עור בעובי מלא, בהתאם למיקום האנטומי, לעומק הפגם ולמאפייני פני העור. ליקויים גדולים יותר או מורכבים יותר דורשים דש קדמי פרמדיאני לשחזור, יחד עם תמיכת סחוס ו/או עצם, ודש רירית.

שחזור תפקודי ואסתטי מיטבי של האף מצריך הבנה עמוקה של האנטומיה

אפשרויות שחזור, תנועת רקמות ושיקולי מטופל ופגמים.1 חילופי ידע וניסיון בין עמיתים לעמית בין מומחים בשחזור האף הובילו. למגוון גישות כירורגיות ואפשרויות וטכניקות טובות יותר לתיקון פגמים באף. אנו מתארים סדרה של 147 מטופלים שהשתמשו בגישה אחת, הדש הקדמי, כדי לתקן פגמים באף גדולים יותר או מורכבים מבחינה אסתטית.

הדש מקובע לפצע באף עם סגירה מתוכננת של פגם תורם על המצח. דש קדמי עם או בלי הארכה משמש בדרך כלל לשחזור פגם באף ללא שתל. עם זאת, השימוש בדשים מקומיים קשה מכיוון שרקמות סמוכות עלולות להיפגע וניתן לשחזר את העפעף.

שסתום האף המשתנה מספק הזדמנות נוספת לשחזר אזור מורכב זה (איור 2)

והוא מועיל מאוד לסגירת מרכז וצדי קצה האף ולפגמים סופר אופייניים בקוטר של עד 2.0 ס"מ [14 ]. ניתן לחתוך ולדלל את הדש במדויק כדי להתאים לפגמים, כפי שמוצג להלן. בדרך כלל ניתן לשחזר פגמים קטנים מ-1.5 ס"מ על ידי השתלות עור בעובי מלא או דשי עור חלקיים.

כאשר יש אובדן משמעותי של סחוס המחיצה ואחריו צלקות של דשי המחיצה זה עם זה – סיוע אנדוסקופי עוזר למנתח להרים את הדשים הללו עם דפנות אלכסוניות חלקית.