רופא השיניים של סימפסונוויל, ד"ר גודווין, רצה להקדיש רגע לספר לנו קצת יותר למה לצפות במהלך ניתוח השתלת שיניים. השתלות שיניים מודרניות שימשו בהצלחה כבר למעלה מ -30 שנה, אך התרבויות הישנות השתמשו בשתלים דנטליים שונים מאוד.

לשם כך

מוחדר שתל דנטלי לעצם הלסת כך שהוא יכול ללבוש כתר, והשתלות השיניים בכללותן מוטבעות בשורשים מלאכותיים השומרים על השן או השיניים המלאכותיות מאוד. שתל דנטלי הוא יתד טיטניום הפועל כשורש השן ותומך בכתר, והשן או העטרה המלאכותית ממוקמים כארכת הרחבה או עמוד תומך של השתלות השיניים כדי לשמור על מראה של ממש שן. לאחר הכנסת השתל לעצם הלסת, ניתן להניח עליו כתר מחוייט לאחר שהחניכיים נרפאו, כך שהשן נראית ומרגישה טבעית.

השתלות שיניים באנדוסטיל נתמכות באופן טבעי על ידי ברגים, צילינדרים או להבים, המוחדרים בניתוח לעצם הלסת. השתלת שיניים יכולה לשמש כתותבת קבועה, שבה מקובעים תותבות של המטופל ומרכיבי הטיטניום שלהם מוברגים על גבי השתל.

מהסיבות שהוזכרו לעיל

השתלות שיניים הן שיטה בטוחה וקוסמטית לפתרון בעיית החסר בשיניים. שתל בודד יכול לעגן יותר משן אחת בחוזקה ולאפשר לך לקבל בסך הכל 8 סוגים שונים של שתלים, כל אחד עם היתרונות והחסרונות שלו. בינתיים, כל 8 מציעים ככל הנראה את כמות השתלים המקסימלית הדרושה לצורך ארגון מחדש של הפה ומילוי השיניים החסרות. שתלים דנטליים הם כובעים המושתלים בעצם הלסת ובאמצעותם ניתן להחליף שן אחת במספר שיניים. השתלת שיניים נראית כמו שן, אך היא מכסה המושתלת לעצם הלסת. אם אתה מעוניין להחליף אחת או יותר מהשיניים שלך, יש לך פיתרון להשתלות שיניים. באמצעות שתלים דנטליים ניתן לתחזק ולתמוך בשתלים או בתותבות-על הנשלפות אשר בעצם מתנתקות מהשתל. ניתן להשתמש בהם גם לייצוב שיניים תותבות והשתלות שיניים אחרות כגון שיניים, וכן לתמיכה בתותבות. השתלות שיניים מבוצעות בדרך כלל על ידי רופאי שיניים או מנתחי פה והם בחירה טובה למי שרוצה להחליף שן אחת או מספר שיניים או שיניים. השתלות שיניים מספקות יציבות לתותבת חדשה או קיימת ומהוות אבולוציה בהחלפת שן חסרה. שתל דנטלי יכול גם להחליף שיניים קבועות בודדות וכמה שיניים אם אבדו או שיש להם שיניים קבועות, או שהוא יכול להחליף אותן אם אבדו.

המועמדים הטובים ביותר להשתלות שיניים הם במצב בריאותי כללי טוב ויש להם לסת נטולת ריקבון שהיא בריאה מספיק בכדי לתמוך בשתל

אם שתל הטיטניום אינו מתפרק לאורך זמן, ניתן להשתילו באותו מקום כמו שן מלאכותית תומכת. אם אתם מודעים לעצמכם מכיוון שחסרה לכם שן אחת או יותר, שוחחו עם רופא השיניים שלכם אם השתלת שיניים או גשר עשויים להיות אפשרות טובה יותר. אתה לא רוצה שיסיר את מבנה השן הטוב שלך כדי לבנות גשר, ותלבש תותבות לא נוחות שאינן נוחות. אם יש לך שן חסרה ואתה מחפש אלטרנטיבה להשתלות שיניים כגון גשרים או שיניים תותבות, תוכל להשתמש במידע זה כדי לקבוע אם זו אפשרות עבורך. המועמדים הטובים ביותר להשתלות שיניים הם אלו שלפחות אחת מארבע השיניים הגדולות בלסת העליונה חסרות, וכן כמה שיניים קטנות יותר.

המשך לקרוא כדי לגלות מתי גשרים דנטליים הם אפשרות טובה יותר מאשר השתלות שיניים. כעת, לאחר שהבנתם את היתרונות של תיקון גשר שיניים, אתם עשויים לתהות האם קיים סיכון שהוא לא יישאר במצב טוב כל כך הרבה זמן.

למרות שתלים דנטליים הפכו פופולריים מאוד בשנים האחרונות

גשרים קבועים מסורתיים הם עדיין חלופה טובה יותר לתותבות. השתלת שיניים מועדפת על ידי רופאי השיניים מכיוון שהם נותנים להם אפשרות להסיר רווחים קטנים בין השיניים שלא יכולים להיות מושכים אסתטית עם שתל.

אם המחסור בשורשים טבעיים אינו מאפשר בניית תותבות או חלקי גשר לשיניים תותבות

ניתוח שתלים יכול להציע אפשרות אחרת. השתלות שיניים יכולות להוות אלטרנטיבה גם לשיניים תותבות אם שיניים אלה אינן מתאימות היטב עם שיניים תותבות וטכנולוגיית גשר. מכיוון שהשתלות שיניים אינן זזות או מחליקות, כפי שקורה לעיתים, לעתים קרובות הן מעדיפות על פני נוהלי שיניים מסיבה זו.

אם אתה מעוניין בהשתלת שיניים

שוחח עם רופא השיניים על ההליך ועל מה אתה יכול לצפות. היכרות מספקת עם הליכי השתלות שיניים מהווה צעד חשוב בהערכת האם ניתוח מושתל מתאים לך. אם ברצונך לעבור ניתוח השתלת שיניים, כגון טיפולי שורש או עקירת שיניים, עליך לחפש רופא שיניים בקרבתך שכבר הציע שירותי שיניים.