כולנו רוצים לקנות את הדברים הנכונים עבור הילדים שלנו, אבל הנה לכם הטיפ המפורסם ביותר – נסו להימנע מדברים שאתם לא באמת צריכים. לא קל להבין אילו דברים לתינוק באמת נחוצים ומאילו אפשר להתעלם. חלק מהציוד לתינוק הוא חיוני, חלק שימושי אך אינו חובה בכל בית וחלק אינו נחוץ לרוב המשפחות והופך לחסר תועלת מהר מדי.

 

פריט חשוב או סתם גימיק?

אנחנו לא מדברים על כל התוספות האופנתיות אלא רק על האלמנטים המרכזיים שתצטרכו בחיי היומיום עם ילד. הרשימה שלנו כוללת פריטים שילדכם יזדקק להם בחדר הילדים כמו בגדים, פריטים להאכלה, חיתולי, מוצרי רחצה וכלים שימושיים כשאתם מחוץ לבית עם הקטן שלכם. ברשימה זו פירקנו את כל הדברים החיוניים לרך הנולד שתצטרכו כדי לשמור על התינוק הקטן שלכם בריא, נוח ומאושר. להלן כל הדברים החיוניים שהתינוק שלך יזדקק להם בשנה הראשונה לחייו.

על ידי ביצוע הרשימה הזו כולכם תהיו בטוחים שיש לכם את כל מה שאתם צריכים עבור הרך הנולד. אם אתה עדיין עובד על רישום החגים של הילדים שלך, אתה יכול להוסיף כמה מהפריטים האלה כדי ליידע את יקיריכם מה אתם באמת צריכים. כדי לעזור לך עם זה, ריכזנו כמה ממוצרי התינוקות החיוניים שתצטרך.

בנוסף לרשימת הבדיקה המפורטת שהוזכרה קודם לכן, הנה כמה דברים שתצטרכו עבור תינוק בחודשי הקיץ.

הנעלה וביגוד

כדי להלביש את הרך הנולד שלך, טוב שיהיו לך 3-4 נעלי תינוק וכמה גופיות או חולצות הלבשה תחתונה. למרות שאולי תרצו כמה תלבושות חמודות להשוויץ בפני הקטן שלכם, הוא  לא צריך שום דבר מיוחד בשבועות הראשונים האלה, אז זה בסדר להקפיד על בגדים פשוטים ובמחיר סביר.

 לא לקנות יותר מדי בגדי תינוקות

עדיף לא לקנות בהגזמה כי הקטן שלך יגדל במהירות הבזק. יש תינוקות שהם בני 3 חודשים וכבר לא צריכים מידות תינוק, אבל קשה לחזות מראש, אז בגדי תינוקות הם רעיון טוב, פשוט לא בכמות מוגזמת. בנוסף, מלאי של בגדי תינוקות מכותנה רגילה הוא כל מה שאתה באמת צריך בשבועות הראשונים שבהם התינוק שלך יישן טוב ובנוחות מקסימלית.

 

קחו בחשבון שכרגע מומלץ שהילד לא יישן מתחת לשמיכות, אתם תהיו חסרי מנוח ולחוצים. נסו לזכור שכל מה שאתם באמת צריכים לתינוק שלכם זה חיתולים, מקום לישון ופריטים להחלפה. התינוק שלך פשוט צריך מספיק בגדים כדי לשמור אותם נקיים וחמים, סביבה נוחה, תזונה נכונה והרבה אהבה. ולמרות שאולי תתפתו לקנות כל גאדג'ט על המדף, זכרו שילדכם זקוק קודם כל להורה אוהב ודואג, וישמח באותה מידה מדברים בסיסים ופשוטים.

התייעצו עם הקרובים אליכם

משפחה, חברים ועמיתים לעבודה הם הכתובת בחודשים הראשונים ואיתם אפשר לדבר על הדברים החיוניים והצעדים שיש לבצע. עולם האינטרנט המתפתח במהירות הבזק הוא הכתובת החדשה לאמאהות ולאבות חדשים, כיום אפשר ליצור חשבונות באתרי תינוקות, להיכנס לקהילות שונות של הורים צעירים ועוד הרבה דרכים לקבל מידע ותמיכה ממש מסלון ביתכם ללא מאמץ וכסף.

 ככל שהתינוק שלך גדל והופך רעב יותר עם כל האכלה, סביר להניח שתגלה שאתה צריך לשדרג לבקבוק גדול יותר ושלא נדבר על הפריטים הנוספים שמשנים מידות וגדלים.

האכלה מסביב לשעון

אוכל, אוכל ושוב פעם אוכל, מה שאומר שבין אם אתם מניקים או מאכילים בבקבוק, תזדקקו להרבה דברים לתינוק בזמן הארוחות. במהלך 2-3 החודשים הראשונים לחייו של התינוק, כאשר לרוב האמהות נמאס והם עייפות, שקול להשתמש בחיתולים במקום לשטוף אותם בעצמך כל פעם. אי אפשר להתכונן כראוי לבואו של תינוק חדש מבלי לשקול היטב כיצד תתמודד עם חיתולים, לא לכולם זה דבר פשוט, אבל הלו! זה הילד שלכם! תהיו חזקים.

אף יילוד לא צריך רשימה של כל מה שהוא צריך לאכול אבל אפשר לשים גבולות מסוימים כדי שזה יהיה ברור יותר מה אסור ומה פחות כדאי. 

רשימת מוצרי תינוקות

בגדים, עריסה, חיתולים – אבל קל יותר להתעלם משאר הדברים החיוניים.  מומחי מוצרי התינוקות בעולם ערכו את רשימת הקניות המושלמת לשנת החיים הראשונה.
ראשית, השתמש ברשימה זו כדי לגלות מה אתה צריך במהלך שלושת החודשים הראשונים עם תינוק, כמו גם כמה דברים חמודים שאולי תרצה לשקול לקנות בנוסף. בעזרת רשימת הבדיקה הזו כמדריך, תוכל להבחין בין הדברים החיוניים שהתינוק שלך לא צריך, וכך תחסוך לך זמן וכסף בזמן שאתה מתכונן להפוך להורים.

לא משנה לאן תלכו או מה תעשו עם ילדכם, עליכם להצטייד בכל מה שאתם עשויים להזדקק לתפעול סיטואציות עם ילדכם בדרכים או בטיולים. כדי לנסוע מחוץ לבית עם תינוקך, תזדקק לתיק גב רב תכליתי כדי לשאת את הפריטים הדרושים לך להניק את תינוקך להחליף חיתולים ועוד.

מערכות הנסיעה הם חלק חשוב מאוד בבטיחות התינוק ובשקט שלכם כהורים. חלק ממערכות הנסיעה כוללות גם כיסא בטיחות לרכב, אבל בהחלט תזדקקו לכזה מייד אם אתם מתכננים לקחת את ילדכם הביתה מבית החולים ברכב או במונית. אם כבר בחרתם את העגלה הראשית שלכם, בדקו אם יש לה מתאם לדגם מושב הרכב שלכם.

קח את ילדך הביתה מבית החולים בתרמיל או מנשא מתאים כמו סלקל לדוגמא הפונה לחלקו האחורי של הרכב. ודא שילדך נוסע תמיד עם מערכת טובה לילדים וחגור היטב ברכב.

סביבה בטוחה לילדכם

ספק לילדך סביבת שינה בטוחה, כולל נקיטת אמצעי זהירות כדי להפחית את הסיכון למוות פתאומי של תינוקות שימנע תאונות תינוקות קטלניות. הבטחת סביבה בטוחה היא חלק חשוב בטיפול ביילוד.

יש כמה דברים פשוטים שאתה יכול לעשות כדי לשמור על בטיחות הילד שלך. כהורה או אפוטרופוס, ישנם דברים רבים שאתה יכול לעשות כדי לסייע במניעת פגיעה בילדך. ודא שאתה פועל בבטחה ועושה את הדבר הנכון כשאתה עם תינוקות. למספר החודשים יש כאן משמעות וצריך להתאים את הכיסא או המנשא בצורה בטיחותית המיטבית.

שינה בטוחה בבית

לשינה טובה ויעילה תזדקקו למיטה, מזרן וסדינים יציבים ומתאימים היטב. לא משנה באיזו עריסה תבחר עבור הרך הנולד שלך, רוב המרכזים לרפואת ילדים ממליצים שהתינוק שלך יישן באותו חדר כמוך במשך 6 עד 12 החודשים הראשונים לחייו. שולחן החתלה רגיל או מזנון מכוסה בשמיכה נוחה יעבוד בדיוק כמו שידת החתלה מיוחדת ויקרה. שמרו על ילדכם במצב בטוח, בין אם האמבטיה בכיור או באמבטיה, אילו זמנים רגישים מאוד.

 

לסיכום, חשוב להיות מוכנים בצורה המיטיבית ליום המאושר בחייכם, הולדת הבן או הבת שלכם, עם כל הציוד הדרוש, אך זכרו, אין צורך להשתולל והלגזים בכמויות ובמחירים. התייעצו עם חברים ומשפחה בסביבה לגבי טיב הציוד ואיפה כדאי לרכוש אותו והכי חשוב, תעבירו ציוד מאחד לשני, ישנם משפחות רבות שישמחו לתת לכם ציוד שכבר לא בשימוש וכך ייחסך כסף רב.
על מנת לקרוא פרטים נוספים בנושא של כל הציוד הדרוש לתינוקת חדש בבית ורשימת ציוד לתינוק יש לבקר ב- baby-land.co.il

בהצלחה ומזל טוב !