לאחרונה פרסמתי ספר חדש, "קבל כסף חכם, תניע את החיים הפיננסיים שלך" מאת דייוויד סיגל, מחבר הספר הנמכר ביותר "קבל כסף חכם וצמח את עושרך".

העצות המועדפות עלי ממומחים אלה הן תשלום חובות

עדיפות היעדים הכספיים שלך והשקעה ראשונית. אם אתה יודע איך זה לחיות משכורת לשכר רק צריך עצה כיצד להשיג זאת, דבר עם מתכנן פיננסי. הם יכולים גם לעזור לך ליצור תוכנית פיננסית מלאה המכסה את כל הצרכים הכספיים הבסיסיים שלך, כגון הכנסות, הוצאות, חסכונות, השקעות וחובות. דע מה אתה רוצה בכסף שלך – ודע שאם אתה כמוני, אני מוכן לתת ייעוץ פיננסי מקצועי.

אם יש לך צורך כלכלי מיוחד הדורש מומחה כגון עורך דין

מתכנן פיננסי יכול לעזור לך למצוא אחד כזה. מצד שני, מתכננים פיננסיים מתייחסים לסוג מסוים של יועץ פיננסי שיכול לעזור לאנשים פרטיים ולחברות לערוך תוכנית להשגת יעדיהם הכספיים. באופן אידיאלי, היועצים הפיננסיים שלך הם מתווך מוסמך – סוחר או יועץ השקעות מקצועי בעל מעמד אמון. אם אתה מבקש ייעוץ פיננסי ממתווך או מיועץ רובו, חשוב לדעת שהיועץ שאיתו אתה עובד הוא "נאמן".

אנשים משתמשים במתכננים אם הם רוצים לנקוט בגישה ארוכת טווח בייעוץ פיננסי עם מעקב קבוע של איש המקצוע שלהם.

יועץ פיננסי טוב

לעומת זאת, יסתכל על המצב שלך לפני שייתן ייעוץ. אם אין לך זמן או עניין לנהל את הכספים שלך, יש סיבות טובות להעסיק יועצים פיננסיים. עבודה עם יועץ פיננסי פירושה שמישהו אחר יכול להתמודד עם מה שאין לך זמן ולהבטיח שתשתמש בכספיך בצורה הטובה ביותר. בניגוד למתכננים פיננסיים, מאמני כסף הם מישהו שיכול לעזור לך בתמונה הגדולה של הכספים שלך.

מתכנן פיננסי יכול להסביר מונחים פיננסיים מורכבים בשפה פשוטה, לייעץ ללקוחות לגבי הסיכונים של השקעות שונות ולתת להם עבודה. ספרי מימון אישי והשקעות יכולים גם להוות מקור טוב לייעוץ פיננסי בחינם, ולרבים יש גם רכיב מקוון.

ישנם סניפים רבים המציעים ייעוץ פיננסי כללי

אם כי אנשים צריכים לדרוך בזהירות לפני שהם הולכים אחריהם. כמות הייעוץ הכספי המוצע משתנה מאוד, ולכן יש לתעדף היבטים אלה מכיוון שהם חשובים, במיוחד בקניית חשבון חדש. כשאתה מקבל ייעוץ פיננסי מקצועי, אתה צריך גם להבין איך אתה משלם עבור הייעוץ.

יועץ פיננסי

הוא איש מקצוע המספק שירותים פיננסיים ללקוחות על פי מצבם הכלכלי. יועצים פיננסיים לא רק צריכים להקל על עסקאות, אלא גם צריכים להיות מסוגלים להדריך אותך מיועץ השקעות למתכנן פיננסי. יועצים פיננסיים הם אנשי מקצוע המספקים מומחיות במגוון רחב של תחומים כמו ניהול השקעות, תכנון השקעות ותכנון פיננסי.

מתכנן פיננסי הוא האדם הראשון שאיתו אתה מדבר על ענייניך הכספיים, אחר כך עם היועץ הפיננסי ולבסוף עם יועץ פיננסי.

אם הנסיבות שלך משתנות

יועץ פיננסי יכול לעזור לך להתאים את התוכנית הפיננסית שלך בהתאם למצבך הנוכחי. כל מי שיש לו כסף בחשבון מתווך או רובו-יועץ יכול לקבל עזרה מבלי שיידרש לבצע את כל התכנון הכספי בעצמו. מתכנן פיננסי יעזור לך לתאם את חשבונותיך, לחסוך מיסים, להשקיע בתבונה ולתכנן את העיזבון שלך, כך שתוכל להתמקד בהכנסת יותר כסף וליהנות ממה שיש לך. אתה יכול גם לבקש ייעוץ בחינם מיועצי מתווכים ורובאים, גם אם יש לך מצב כלכלי מורכב ואין לך.

השורה התחתונה

היא ששירותים אלה הם בזבוז כסף ואנשים רבים ייפלו לייעוץ פיננסי ויראו שהתשואות שלהם צונחות עם השנים. כמו כן, כל הסובלים מבעיות כלכליות כבר יודעים שהם צריכים להוציא פחות, לחסוך יותר ולהשקיע בצורה חכמה, אך הם אינם עושים זאת.

אבל אמריקאים רבים מתחילים לשלוט במצבם הכלכלי על ידי פנייה לייעוץ פיננסי

אחת הסיבות האפשריות היא שכספים הם עניין פרטי מאוד וזה יכול להיות מאיים לפנות לאדם, במיוחד אם אתה רגיל להיות בדרך הנכונה. זה טוב גם לדבר עם יועץ פיננסי אם אתה מרגיש בטוח כלכלית ורוצה שמישהו יוודא שאתה לא משקיע יותר מדי – בין אם אתה מוציא את זה ובין אם לא. לסיום, מצא יועצים פיננסיים שאתה יכול לסמוך עליהם והציעו לך לעודד אותך להשיג את מה שאתה רוצה להשיג. עם זאת יועצים פיננסיים מועילים ככל שיהיו עבורי, הם לא יכולים לעזור כל כך כשאני בעיצומו של משבר פיננסי חמור, כמו אובדן עבודה, גירושין או בעיה בריאותית.

לפני שתעסיק יועץ פיננסי, וודא שיש לך הבנה טובה על מה אתה באמת משלם. לפני שתעסיק יועץ פיננסי, שקול את ההטבות מול העלויות לפני שתעסיק אותו. יועצים פיננסיים ירכיבו תוכנית פיננסית מקיפה שתשמש מפת דרכים לעתידך הכלכלי.