אני עובד כיועץ שיווק דיגיטלי כבר למעלה מ 10 שנים ובמדריך זה אני אעזור לך להבין מה נדרש כדי להיות אחד כזה. זה אולי לא נראה מזעזע מדי שהתחלתי את הקריירה שלי כיועץ קידום אתרים, אבל בואו נתחיל מדוע לא הזמנתי יועץ. כדי להקל על המעבר שלך ליועץ שיווק דיגיטלי, אנא עבד איתי. עבדתי בתפקיד כזה למעלה מעשר שנים, אז תן לי להתחיל בהסבר קצר מדוע לא מעסיקים יועצים.

אם תשאל יועץ אחר, הם יגידו לך שאין דבר כזה חברת ייעוץ שיווק דיגיטלי מצליח. עבדתי על זה במשך 10 השנים האחרונות וזה אחד האתגרים הגדולים שהיו לי אי פעם. Ve היה צריך לעבוד בדרך בעשר השנים האחרונות.

יועץ שיווק מוכשר יהיה בעל יכולת לתמרן שיווק בהצלחה בשם לקוח להשגת יעדים עסקיים. יועצים שיווקיים אפקטיביים הם שיתופיים ומכווני צוות ועוסקים בהיסטוריה ובקבוצת היעד של החברה.

יועצי שיווק עובדים יחד בכדי לתת את הייעוץ הטוב ביותר שלהם כיצד לשווק סוג מסוים של מוצר או שירות לקהל לקוחות ספציפי.

השילוב של מיומנויות טכניות ורכות שברשותך כיועץ שיווקי מבטיח שתוכל לפתח אסטרטגיה שיווקית מפורטת המתחשבת בתיק העסקי שלך וביעדי החברה שלך

המשווקים שלך צריכים להיות מסוגלים לפרוס ביעילות טקטיקות שיווק המתאימות ליעדי השיווק שלך, כולל מגוון סוגים שונים של אסטרטגיות שיווק, כולל מקוון, לא מקוון, מדיה חברתית ודיגיטל. יועצי שיווק דיגיטלי יכולים לבחור את ערוצי השיווק הנכונים לשימוש בהתבסס על קהל היעד של המוצר שלך. ייעוץ שיווקי לעסקים קטנים יכול גם ליישם קמפיינים שיווקיים במצב לא מקוון על ידי שימוש בכלי שיווק מקוונים כמו פייסבוק, טוויטר, לינקדאין, פינטרסט, יוטיוב וכו ', כדי להכניס יותר לקוחות לקהילה שלך.

אם ברצונך להתרחב לשווקים חדשים, לשפר את היחסים עם לקוחות קיימים ופוטנציאליים, להבין את עמדתך בתחרות שיווק מקוון ולהתרחב לשווקים או שווקים חדשים, החברה שלך תרוויח מעבודה עם יועץ שיווק.

אם תחליטו להעסיק יועץ שיווקי או חברת ייעוץ שיווקי

עליכם תמיד לשאול את עצמכם את השאלות הללו בעת שכירת יועצי השיווק שלכם. אם אתה יכול להפיק תועלת מהזמנת עוזרים שיווקיים, עליך לבקש מהיזמים אחרים המלצות. אחד הדברים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בתגובות הוא שעליך להתנהג כאילו היית יועץ שיווק דיגיטלי.

המשימה העיקרית של יועץ שיווק דיגיטלי

היא לתכנן ולפקח על אנשי מקצוע אחרים בתחום השיווק העובדים על יישום אסטרטגיה שיווקית. לעומת זאת, יועצי שיווק לעסקים קטנים מתמקדים בפיתוח ויישום אסטרטגיות שיווק ללקוחותיהם. לבון גוירגוסיאן הוא יזם עם תרגול ייעוץ המתמחה בסיוע לחברות עם צרכי יחסי ציבור.

באופן עקרוני

יועצי שיווק נחשבים ליועצים ואסטרטגים מקצועיים ביותר שיכולים לתמוך במחלקות ובסוכנויות שיווק בהשגת יעדים עסקיים. לעיתים קרובות ביצוע משימות שיווק ומותג יכול לזרום לשירותי היועץ. ככלל, יועץ שיווקי הוא יועץ חיצוני המפתח ומנחה את האסטרטגיה והתוצאות.

יועץ השיווק יכול להיקרא או לא יכול להיות יועץ, אך ירחיב את צוות השיווק. חברת ייעוץ שיווק דיגיטלי טוב לא תפעל כ"שלוחה "של צוות השיווק כספקית שירות. זה יכול להשפיע לטובה על תוצאות השיווק ולעזור בפיתוח ויישום אסטרטגיות שיווק.

יועץ השיווק נדרש בדרך כלל לייעץ לגבי אסטרטגיות שיווק

כולל פיתוח ויישום של קמפיינים שיווקיים, קמפיינים פרסומיים ויוזמות שיווק אחרות. בעוד שיועצי השיווק הם אסטרטגיים, סוכנויות השיווק נוטות להיות טקטיות ומציעות שירותי ייעוץ שיווקי כגון שיווק דיגיטלי, מדיה חברתית ופרסום. יועצי שיווק בדרך כלל מביאים חזון וניסיון לחברה ועבדו בתפקידי שיווק שונים לאורך השנים. לרוב הם חלק מחברה קטנה עד בינונית המספקת ייעוץ ותמיכה מומחים לחברות אחרות, אך נגיע לכך בהמשך.

בחירה ביועץ שיווקי שייקח את צוות השיווק שלך לרמה גבוהה יותר היא בחירה חשובה. יועצי שיווק הם אחת הדרכים הטובות ביותר לפתח וליישם אסטרטגיות שיווק ואסטרטגיות שיווק של החברה שלך.

יועצי שיווק מוגדרים כיועצים חיצוניים עם ניסיון שיווקי מתקדם המספקים ייעוץ בפיתוח אסטרטגיות שיווק

אסטרטגיות שיווק והיבטים אחרים של שיווק. יועצי שיווק הם אנשים העובדים עם החברה שלך על מנת לפתח וליישם מדיניות ואסטרטגיות שיווק שונות.

אתה יכול להעריך את מאמצי השיווק הנוכחיים שלך

להציע שיפורים, ליישם מדיה חברתית וקמפיינים שיווקיים אחרים, להכשיר משווקים אחרים בשיטות עבודה מומלצות, להציע דרכים חדשות להגיע לצרכנים וליישם אסטרטגיות שיווק כדי להגיע לצרכנים. יועץ שיווק עצמאי הוא ספק חיצוני של שירותי שיווק שיכול להתמחה באחד או יותר מערוצי שיווק ספציפיים. יועצי שיווק דיגיטלי הם אנשים שיש להם ניסיון רב יותר בשיווק דיגיטלי מאשר אנשי מקצוע אחרים בתחום השיווק הדיגיטלי. אני מציע לך לשאול את היועץ שלך באיזה סוג שווקים הוא משתמש לעתים קרובות יותר: שיווק מבוסס חינוך או שיווק מבוסס מכירה.