אני עובד כיועץ שיווק דיגיטלי כבר למעלה מ 10 שנים ובמדריך זה אני אעזור לך להבין מה נדרש כדי להיות אחד כזה. זה אולי לא נראה מזעזע מדי, אבל בואו נתחיל בשאלה מדוע לא כדאי לנו להעסיק יועץ. התחלתי את הקריירה שלי כיועץ קידום אתרים ונמצאתי בתפקיד זה למעלה מ -10 שנים. כדי לעזור לך להקל על המעבר ליועצי שיווק דיגיטלי, תוכל לעבוד איתי בכמה טיפים וטריקים.

אם תשאל יועץ אחר, הם יגידו לך שזה החלק הקשה ביותר בניהול חברת ייעוץ שיווקי דיגיטלי מצליחה. עבדתי על זה במשך 10 השנים האחרונות וזה אחד האתגרים הגדולים שהיו לי אי פעם. הייתי צריך לעבוד בדרך בקריירה שלי.

יועץ שיווק מוכשר יהיה בעל יכולת לתמרן שיווק בהצלחה בשם לקוחותיו להשגת יעדים עסקיים. יועצים שיווקיים אפקטיביים הם שיתופיים ומכווני צוות ועוסקים בהיסטוריה ובקבוצת היעד של החברה.

יועצי שיווק עובדים יחד בכדי לתת את הייעוץ הטוב ביותר שלהם כיצד לשווק סוג מסוים של מוצר או שירות. יועץ השיווק עובד עם הצוות שלו וכך מספק תובנה לגבי האסטרטגיה העסקית של החברה ואסטרטגיית השיווק של המוצר המתאים.

שילוב של מיומנויות טכניות ורכות כיועץ שיווקי מבטיח שתוכלו לפתח אסטרטגיה שיווקית מפורטת המתחשבת בתיק העסקי וביעדי החברה

יועצי שיווק צריכים להיות מסוגלים לפתח אפקטיביות טקטיקות שיווק המתאימות ליעדי השיווק, כולל מגוון אסטרטגיות שיווק כגון קמפיינים שיווקיים מקוונים או לא מקוונים. יועץ שיווק לעסקים קטנים יכול גם להפעיל קמפיינים שיווקיים לא מקוונים באמצעות מדיה חברתית כמו פייסבוק, טוויטר, לינקדאין ורשתות חברתיות אחרות כדי למשוך יותר לקוחות מהקהילה. יועצי שיווק דיגיטלי יכולים לבחור את ערוצי השיווק הנכונים לשימוש בהתבסס על המוצר וקהל היעד.

עסקים יכולים להרוויח מעבודה עם יועץ שיווקי כדי להתרחב לשווקים חדשים, לשפר את היחסים עם לקוחות קיימים ופוטנציאליים, להבין את מיקומם בתחרות שיווק מקוון או להתרחב ולהתרחב לשוק חדש.

אם תחליטו להעסיק יועץ שיווקי או חברת ייעוץ שיווקי

עליכם תמיד לשאול את עצמכם את השאלות הללו בעת שכירת יועצי השיווק שלכם. אם אתה יכול להפיק תועלת מהעסקת עוזרים שיווקיים, עליך לבקש המלצה מיזם אחר. ואם יש לך שאלות לגבי שיווק דיגיטלי, בוודאי תמצא כאן תגובה.

לבון גוירגוסיאן

הוא יועץ שיווקי עם נוהג ייעוץ המתמחה בסיוע לחברות עם צרכי יחסי ציבור. המשימה העיקרית של יועץ שיווק דיגיטלי היא לעצב אסטרטגיות שיווק דיגיטלי ולפקח על אנשי מקצוע אחרים בתחום השיווק ביישום אסטרטגיית השיווק. לעומת זאת, יועצי שיווק לעסקים קטנים מתמקדים בפיתוח ויישום קמפיינים שיווקיים לעסקים קטנים כמו קמפיינים ברשתות חברתיות, פרסום מקוון ופרסום דיגיטלי.

באופן עקרוני

יועץ שיווקי נחשב ליועץ או אסטרטג מקצועי ביותר שיכול לסייע למחלקת השיווק או הסוכנות להשיג יעדים עסקיים. יועצי שיווק הם בדרך כלל יועצים חיצוניים המפתחים ובקרת אסטרטגיות ותוצאות. לעיתים קרובות ביצוע משימות שיווק ומותג יכול לזרום לשירותיו של יועץ.

הם הופכים להרחבה של צוות השיווק ואינם יכולים לקרוא לעצמם יועצי שיווק. חברת ייעוץ שיווק דיגיטלי טוב לא תעבוד כספקית שירות כ"שלוחה "של צוות השיווק. זה יכול להשפיע לטובה על תוצאות השיווק, אך יכול גם לגרום לבעיות ארוכות טווח.

יועצי שיווק הם לעיתים קרובות עסקים קטנים ובינוניים המציעים לחברות אחרות ייעוץ ותמיכה מומחים

בדרך כלל אתה נדרש לייעץ לגבי אסטרטגיות שיווק, כולל פיתוח מוצרים חדשים, קמפיינים שיווקיים ופעילויות שיווק אחרות. בעוד שיועצי השיווק הם אסטרטגיים, סוכנות שיווק נוטה להיות טקטית ומציעה ייעוץ אסטרטגי בנושא אסטרטגיה שיווקית ופיתוח תוכניות ואסטרטגיות שיווקיות (אליהן נגיע בהמשך). יועצי שיווק מביאים בדרך כלל חזון וניסיון לחברה ועבדו בתפקידי שיווק שונים לאורך השנים.

בחירה ביועץ שיווקי שייקח את צוות השיווק שלך לרמה גבוהה יותר היא בחירה חשובה. יועצי שיווק הם הדרך הטובה ביותר, אך הם אינם האופציה היחידה עבור יועצי השיווק.

יועצים שיווקיים מוגדרים כיועצים חיצוניים עם ניסיון שיווקי מתקדם המספקים ייעוץ אסטרטגי בתחומי אסטרטגיה שיווקית

פיתוח אסטרטגיה ופיתוח עסקי. יועץ שיווק הוא אדם שעובד עם חברה לפיתוח ויישום אסטרטגיות שיווק שונות עבור החברה.

הם יכולים להעריך את מאמצי השיווק הנוכחיים

להציע שיפורים, ליישם מדיה חברתית וקמפיינים שיווקיים אחרים, להכשיר משווקים אחרים בשיטות עבודה מומלצות, להציע דרכים חדשות להגיע לצרכנים וליישם אסטרטגיות שיווקיות להגיע לצרכנים. יועץ שיווק עצמאי הוא ספק חיצוני של שירותי שיווק שיכול להתמחה באחד או יותר מערוצי שיווק ספציפיים. מוצע לך לשאול את היועץ שלך באיזה סוג שווקים הוא נוטה יותר להשתמש לשיווק המבוסס על מכירות או השכלה – על סמך שיווק. יועצי שיווק דיגיטלי הם אנשים שיש להם ניסיון רב יותר בשיווק דיגיטלי מאשר אנשי מקצוע אחרים בתחום השיווק הדיגיטלי.