העסקת יועץ פיננסי נכון למשפחתכם היא אחת ההחלטות החשובות שתקבלו בחייכם. כיצד לבחור יועץ פיננסי: רון (בכחול) שוקל חמישה מאפיינים בבחירת יועץ פיננסי. קח את הזמן לפגוש את אנשי המקצוע הפיננסי שלך וודא שהם מתאימים לך, למשפחתך ולעסק שלך.

לקוחות

ילדים, נכדים ויורשים אחרים חייבים להבין את החשיבות של תכנון עושר משפחתי ולהיות מוכנים לקחת על עצמם את האחריות להבטחת הצלחת התוכנית. לפני שתעסיק יועץ פיננסי, ודא שיש לך הבנה טובה על מה אתה באמת משלם. אם תחליט לעבוד איתם, הקפד לשאול אם מדובר בעמלות – על סמך עמלות או עמלות בלבד. לבסוף, מצא יועצים פיננסיים שאתה יכול לסמוך עליהם אשר יספקו לך את היכולת לעורר אותך בהשגת היעדים הכספיים שתשיג לעצמך ולמשפחתך.

הם יכולים למלא תפקיד בפגישות פיננסיות משפחתיות ויכולים להיות מושפעים מבני המשפחה המעורבים. שקול זאת אם ברצונך לארגן ולהקל על הפגישה הכספית של משפחתך.

לדוגמא

יועץ פיננסי יכול להציע ייעוץ במגוון רחב של נושאים פיננסיים שאולי אין לך בתכנון הפיננסי האישי שלך, כגון מס או תכנון השקעות. יועץ פיננסי יכול גם לעזור ללקוחות בייעוץ בנושא ביטוח חיים, הטבות לצרכים מיוחדים וניהול הוצאות כיס ללא שימוש בכרטיסי אשראי או צורות אחרות של ניהול חוב. יועץ פיננסי יכול ליצור תוכנית חיסכון והשקעה שתסייע לך להבטיח את עתיד ילדיך על סמך המשאבים והיעדים הכספיים של משפחתך. יועצים פיננסיים עוזרים לך להבטיח שברכתך לא תהווה נטל עליך ועל ילדך, ועוזרים ללקוח שלך לנהל את הוצאותיו.

תכנון פיננסי משפחתי יכול להיות כל אלה, אם כי יש משפחות שצריכות לתכנן נסיבות מיוחדות, כגון צרכים מיוחדים, נכות, פרישה, עלויות רפואיות או נושאים פיננסיים אחרים.

יצירת תוכנית ארוכת טווח לכלכלת המשפחה שלך

היא דבר שאתה יכול לעשות בעצמך, אך יש גם סיכוי טוב שתזדקק לעזרת יועץ פיננסי. תוכניות פיננסיות למשפחות יכולות לכלול גם חסכונות במכללות והשקעות בפנסיה. נתחיל בהקמת תקציב, בהחזר חובות ותוכניות ארוכות טווח כמו עלויות פנסיה ובריאות ונושאים פיננסיים אחרים.

כמאמן פיננסי

היועץ הפיננסי שלך יכול להסביר את האפשרויות שלך לביטוח סיעודי. הם יכולים גם לספק מידע על אפשרויות הביטוח של המשפחה שלך, כגון ניתוח אילו פוליסות נחוצות ובחירת תוכנית הביטוח הטובה ביותר לצרכים הרפואיים והילדים של ילדך.

מתכננים פיננסיים, לעומת זאת, הם אלה שאתה משלם עליהם אגרה כדי לעזור לך להכין תוכנית פיננסית. יועץ פיננסי מוכשר ומקיף עובד עם לקוחותיו במגוון דרכים, החל מתכנון פיננסי וניהול השקעות וכלה בביטוח סיעודי ותכנון פנסיוני.

עבור יועצים רבים

שמירה על נכסים המנוהלים עבור לקוחות במקרה מותם והעברתם ליורשיהם הינה בעיה גדולה. מסיבה זו, לעתים קרובות יועצים פיננסיים מזהירים את לקוחותיהם שלא להשאיר כסף בצוואה, אלא במקום ליצור יחסי אמון מיוחדים. אולם, אפילו המבנים הטובים ביותר בתכנון העיזבון אינם מגנים על הנכסים מפני יורשים שאינם מוכנים לחלוק משימה ברורה למען נכסי המשפחה.

עם זאת

אני מאמין שהיתרונות בעבודה עם יועץ פיננסי של ההורה עולים בהרבה על החששות הללו. אם ברצונך להקים שירות ייעוץ פיננסי משלך למשפחתך או אתר בו תוכל לדרג ולפרט יועצים פיננסיים מומלצים בחינם, תהיה אורח שלי. מצא באינטרנט יועצים פיננסיים, דרך יועץ השקעות רשום או דרך איגוד היועצים הפיננסיים של אמריקה (FAA). אם אין לך יועץ פיננסי, תהליך מציאתו אינו צריך להיות מסובך מדי.

לא כל פניות בנושא השקעות עסקיות עשויות להיות גרועות

וחלקן עשויות להיות טובות, אך שימוש ביועץ פיננסי כקו ההגנה הראשון במהלך תהליך הבדיקה יעזור לרעיונות הטובים ביותר שלך להתבלט באופן אובייקטיבי מהקשר האישי שלך. להלן מספר טיפים כיצד לנצל את היתרונות שההורים שלך קיבלו מקשר עבודה הדוק עם יועצים פיננסיים כדי לעזור לך להקל על חלק מהדברים שמשפיעים עליך. ראשית, ברצוני להבהיר מה ניתן ולא ניתן לצפות כיועץ פיננסי אישי, הן מבחינת הייעוץ הפיננסי והן ביחסים עסקיים.

אם לקוח לווה כסף ומקבל שיחה מחבר או בן משפחה המבקש כסף שאול

והם יודעים שהם מתקשים להגיד לא, היועץ הפיננסי יכול להציע להיכנס ולהגיד לא. אם הוא אומר שכן, הוא יכול לומר שהוא מבין מה הוא מבקש וכי יועציו הפיננסיים ביקשו ממנו להגיש בקשה לסיוע.