כאשר אתה הולך לבנק למשכנתא או הלוואת דירה, הבנק מציע הלוואות אותן נושא הבנק. אתה יכול ללכת לבנק שלך, אתה יכול לעבור על האפשרויות שלהם, או שיש אפשרויות איגוד אשראי.

הלוואות דירה, משכנתאות רקטות ומשכנתאות טובות יותר מתלכדות לעתים קרובות. אם בנק הוא אחד מהמוסדות הללו, האפשרויות שלו להלוואות דירה עשויות להיות מוגבלות וייתכן שלא יענו על הצרכים שלך.

מלווים מומחים המעניקים הלוואות דירה בלבד-כגון רוקט משכנתא או משכנתא טובה יותר-אינם מציעים שירותים פיננסיים אחרים כגון כרטיסי אשראי

בדיקת חשבונות או חשבונות חיסכון. לסוכני משכנתאות יש גישה ליותר מלווים ומוצרי משכנתא מאשר לקציני הלוואות בנקאיות, אך הם מוגבלים למשכנתאות המוצעות על ידי הבנק. ברוקרים לוקחים הלוואות למשכנתא, מציבים אותם אצל מלווה ומשלמים אותם כשהם סוגרים.

מתווכי משכנתאות העובדים באמצעות חברת תיווך למשכנתאות מנהלים משא ומתן עם מלווים רבים

כדי למצוא הלוואות ללקוחותיהם. לעתים קרובות הם מעורבים בתהליך ההלוואות יחד עם סוכני נדל"ן, מבטחים וסוכני סגירה בכדי להבטיח ללווים לקבל את ההלוואה הטובה ביותר וההלוואה תושלם בזמן. מצד שני, קציני הלוואות עובדים עם בנקים בודדים ומלווים ישירים אחרים כדי למכור את מוצרי המשכנתא שמציעים מלווים אלה.

עלות ייעוץ המשכנתא יכולה לנוע בין 400 ל -500 ליש"ט

בין אם כתשלום ישיר לברוקר המשכנתאות או כעמלה מהמלווה. חלק מתווכי המשכנתאות גובים אחד או שניים, אך במקרים מסוימים הם מקבלים גם עמלה וגם עמלה. העמלות של מתווכים משתנות אך יכולות לנוע בין 0.50 % ל -2.75 % משווי ההלוואה.

החוק הפדרלי מגביל את העמלות ל -3 אחוזים ודורש לא להיות צמוד לדמי תיווך לריבית ההלוואה. העמלות תלויות בגודל המשכנתא והן עשויות להשתנות ממלווה למלווה.

אם אתה זקוק לבית אך אינך יכול להרשות לעצמך יותר מ -5% מקדמה על משכנתא ל -30 שנה, המלווה שלך יודיע למלווה על התנאים. ברוקרים שואפים להכניס אותך למשכנתא שממקסמת את תגמולם.
למידע נוסף בתחום של יועץ משכנתא מחיר כדאי לבקר באתר icon-m.co.il

מציאת מלווה וקבלת משכנתא יכולה להיות משימה קשה ומבלבלת

בעזרת מתווך האשראי שלך, תוכל למצוא מלווה שיציע את המשכנתא שאתה צריך או שאתה יכול לחפש ריבית משכנתא בעצמך. לאחר שהסדרת הלוואה, המלווה יעבוד איתך ומתווך המשכנתאות שלך יעבוד עם "מחלקת האשראי" הבנקית, סוכן הסגירה, חברת הכספים וסוכן הנדל"ן שלך בכדי להפוך את העסקה לחלקה ומלאה תוך מספר ימים.

לווים מעודדים להסתכל סביב מתווך משכנתאות ולשאול כמה הם יכולים לצפות בעמלות-שיכולות לנוע בין 1% ל -2% מסכום ההלוואה-

מתווכי המשכנתאות משלמים הן על ידי המלווה והן על ידי הלווה, אך על פי חוק אף פעם לא יותר מזה. חקיקת חוק דוד-פרנק אוסרת על מתווכי משכנתאות לגבות עמלות נסתרות על סמך תגמול הלווה במקום הריבית.

בעת הגשת בקשה למשכנתא חשוב לדעת כמה תשלם בעמלות. עליך לשאול כמה מהעמלות הן עמלות ולאשר שהעמלות שאתה משלם תלויות במידת ההתנהלות של עסקת המשכנתא. יש אישור בכתב כי עסקת המשכנתא שלך תיכשל וכי העמלות ישולמו.

אם אתה לוקח משכנתא חדשה והריבית הקבועה שלך

היא בסופו של דבר גורם שיש לקחת בחשבון, עליך לשקול שימוש במתווך ללא עמלות, במקום כזה שגובה יותר. מומלץ לנסות למצוא מתווך איכותי ונטול עמלות שאתה סומך עליו כדי לעדכן אותך בכל עת על עסקאות משכנתא חדשות.

ישנם מספר ברוקרים המשתמשים בשילוב של שני הדגמים: הם גובים תעריף לשעה ומקבלים עמלה מהמלווה, למשל. יש גם מתווכים שמחייבים לפי שעה, אבל העלויות עולות בגלל סיבוכים או בגלל שהם צריכים להשקיע יותר זמן.

ברוקרים עוזרים לרוכשי דירות להרכיב את הניירת הדרושה ולהדריך אותם בתהליך היישום והביטוח

ברוקרים מנסחים דוחות אשראי לקונים, בודקים את הכנסותיהם והוצאותיהם ומתאמים דוחות אשראי. לברוקרים רבים יש גישה למערכות תמחור אשראי חזקות שיכולות להעריך הלוואות משכנתא עבור מלווים רבים בבת אחת, להאיץ ולייעל את התהליך.

מתווך המשכנתאות משווה את הלווה עם המלווה והמלווה מאשר את ההלוואה

עם כריתת ההסכם המתווך יקבל עמלת לווה ועמלת הלוואה בין 0.50% ל- 2.75% מסכום ההלוואה הכולל, בהתאם למבנה דמי המתווך והאופן שבו הברוקר משלם למלווה ולווה. עם השלמת ההלוואה, ברוקר המשכנתאות מרוויח 1% – או עד 4,000 $ – משכר הטרחה של הלווה.

המלווה מחזיר את הלווה 8,000 $ בצורה של שיעורי משכנתא גבוהים יותר, דמי תמריץ ועלויות הלוואה אחרות. הלווה בוחר את מבנה ההלוואה ומשלם 2% מעמלת ההלוואה כשכר לווה לברוקר המשכנתאות.

זה מבוסס על מחקר שנערך לאחרונה על שירותי ייעוץ כספים הניתנים על ידי מתווכי משכנתאות בבריטניה

שמצא כי הסכום הממוצע שגובה הוא 559 ליש"ט, כאשר כמה מתווכים גובים יותר מ -1,000 ליש"ט. השכר הממוצע על משכנתא של 150,000 ליש"ט עמד על 0.3 אחוזים, או 450 ליש"ט. הם מקבלים זאת באמצעות דמי לקוח, המייצגים הכנסה נוספת עבור הברוקר.