למלווים למשכנתאות יש אוצר מילים משלהם, דבר שעלול לבלבל עבור רוכשי דירות ראשונים אשר חוקרים כיצד לקבל משכנתא טובה. לעתים קרובות שואלים אותי לגבי הלוואות משכנתא אישיות ואיך הן בנויות, וזה לא קל לקחת. חוסר הבנה של התנאים למשכנתאות אישיות בשוק המשכנתאות בארה"ב יכול להיות לא רק מסוכן, אלא גם לגרום לבעיות חמורות.

רוב הצרכנים

שאינם מודעים להבדל, מתייחסים לפקידי אשראי, סוכני משכנתאות ויועצי משכנתאות אישיים כאחד מאותו דבר. ההבדל העיקרי הוא שסוכני המשכנתאות של הבנקים מייצגים רק את המוצרים שהמוסד שלהם מציע, ואילו מתווכי המשכנתאות הם מתווכים שעובדים עם כמה מלווים ומקבלים דמי תיווך מהמלווים. מנהלי אשראי מציעים אפשרויות משכנתא רק למוסדות פיננסיים בהם הם עובדים, בעוד מתווכי המשכנתאות משמשים כמתווכים עבור מגוון נותני משכנתאות! מתווכי משכנתאות הם סוג של עסק למשכנתאות, בעוד שקציני אשראי הם אנשי מכירות שמשלמים להם בכדי לתת לכם את כל המידע הדרוש לכם כדי לבחור משכנתא העונה על דרישות המשכנתא שלכם.

כאמור לעיל

חלק מהמלווים עובדים אך ורק עם מתווכים למשכנתאות וחלק מהמתווכים עובדים אך ורק עם מלווים מסוימים. מלווה משכנתא מסוים ממליץ בדרך כלל על מתווך או מתווך כבול, ומתווך עובד אך ורק עבור מלווה מסוים וקושר את עצמו למלווה מסוים.

מצד שני

מתווך משכנתאות לא יכול להיות מעוניין למצוא את העסקה הטובה ביותר אם הוא בוחר לעבוד עם מלווה משכנתא מסוים מכיוון שעליו לשלם עמלה גבוהה יותר. לבסוף, מתווכי משכנתאות עובדים בעמלות ומעדיפים מכירת משכנתאות למלווים שאינם מציעים את המשכנתא התחרותית ביותר. שיעור העמלה של מתווך משכנתא משתנה מאוד בהתאם לגודל המשכנתא ולסוג המשכנתא שקונה הבית משלם עליה. על פי הנחיות 2010, מתווכי משכנתאות אינם רשאים לשלם יותר מ -10% מסך עמלת המשכנתא שלהם. רוכשי בתים משלמים למתווכים למשכנתאות עמלה של 10-20% על כל הלוואות המשכנתא ועד 25% כאשר המלווה לוקח את המשכנתא.

מצד שני, עליכם להיזהר כשאתם עובדים עם מתווך משכנתא מאחת הסיבות העיקריות: תשלמו רק אם תחתמו על המשכנתא.

הבנק או המלווה יגבו את התשלומים שלך ויספקו שירות לקוחות כשתסיים את העסקה

אך חשוב לבצע את המחקר שלך לפני שתבחר מתווך שיעבוד ישירות עם מלווה משכנתא. בנוסף, מתווכים למשכנתאות יהיו בקשר עם מלווים למשכנתאות כדי להחליט על ההלוואה. יועץ משכנתאות (המכונה גם מתווך או נושא הלוואות) הוא השותף שלכם אליו תוכלו לפנות לקבלת ייעוץ בענייני משכנתא. אתה יכול לפנות למתווך המשכנתא שלך לאורך כל תקופת המשכנתא כדי לעזור בכל שאלה שיש לך, כגון תנאי ההלוואה שלך, ריבית ופרטים אחרים.

מציאת המתווך המתאים למשכנתאות חשובה לא פחות מהבחירה במלווה המשכנתא הטוב ביותר

אך כדאי לבקש משלושה אנשים לפחות לברר אילו שירותים הם מציעים, כמה ניסיון יש להם וכיצד הם יכולים לעזור לפשט התהליך. אם אתה עדיין לא לקוח בנקאי ואינך מרוצה מהתנאים שמציעים מלווים במשכנתאות קיימות, או אם אינך מרוצה מחלק מהתעריפים המוצעים, כדאי לשאול מתווך או מומחה אשראי עם רקע טוב תעשיית הבנקים. מתווך משכנתאות יכול להיות הכרטיס שלך לשיעור נמוך יותר, כך שאם אין לך זמן או סבלנות להגיש בקשה למשכנתא ותרצה מישהו מעבר לפינה שיודע לנהל משא ומתן על שיעורים, דבר איתם.

אם אתה יועץ משכנתאות, אנא פנה ליועצי המשכנתאות שעובדים עם Solidify. Solidified הוא מתווך משכנתאות פרטי עם רשת של למעלה מ- 60 מלווים בהם תוכלו להשתמש כדי למצוא את התעריפים וההלוואות הטובים ביותר למצבכם הכלכלי.

במקרים רבים, יועץ משכנתאות פרטי שעובד איתנו מסוגל לסרוק את הרשת שלהם כדי למצוא מלווה פרטי מתאים יותר ולבצע את העסקה. אנו עובדים עם מתווכים למשכנתאות כדי שתוכלו לשקול את פרטי המקרה הייחודי שלכם, ולא רק מספרים.

אנו בודקים את הרשומות הכספיות שלך ויכולים להמליץ על אישורי אשראי למלווים העובדים בבנק המשכנתא או במלווה שלך

מתווכי משכנתאות עצמאיים רבים שולחים בקשות להלוואות למלווים ומבטחים, אך אין להם מבטח פנים שיוכל לתקשר ישירות. מתווך משכנתאות עובד עם מספר מלווים או בנקים למשכנתאות ומגיש להם תיקי הלוואות לפני הנפקת הלוואה. פאני מיי מנפיקה אישורי הלוואות ללקוחות, אשר לאחר מכן ניתן להקצותם למספר בנקאים למשכנתאות ברשימה שאושרה.

ההבדל בין בנק למתווך משכנתא הוא שבנקים יכולים להציע את המוצרים שלהם, ואילו מתווכי המשכנתאות יכולים להציע מספר אפשרויות למשכנתא. כתוצאה מכך, מתווכי המשכנתאות העובדים מול בנקים מוגבלים ביכולתם כמלווים ומשכני ביטוח.