במילים פשוטות, יועץ פיננסי הוא מונח גג המתייחס לכל מי שעוזר ללקוחות לנהל את כספם. לעתים קרובות אנשים זורקים את שני המונחים הללו מחוץ לקדר כשמדובר במציאת היועץ הפיננסי המתאים ללקוחותיהם, אך בדרך כלל הם מתכוונים לאותו הדבר. לא כל המתכננים והיועצים הפיננסיים בהחלט זהים, והם בדרך כלל מונחים רחבים המכסים מגוון רחב של סוגים שונים של אנשי מקצוע פיננסיים, כגון רואי חשבון, מנהלי השקעות, יועצי מס, מנהלי נכסים ועוד.

יועץ פיננסי הוא איש מקצוע המספק מומחיות בתחום מסוים כגון תכנון פיננסי, ניהול השקעות או תכנון מס.

יועץ פיננסי ישמש לעתים קרובות כמתווך בינך לבין אנשים אחרים בחייך

כמו בני משפחה, חברים ועמיתים – עובדים. לדוגמא, מה שאתה מעביר ליועצים הפיננסיים שלך יכול להיות תוכנית פיננסית עבור בן משפחה, שותף עסקי או אפילו חבר או קרוב משפחה.

אם אתם בוחרים בייעוץ מקצועי

דאגו להעסיק יועץ פיננסי עם הבנה טובה בכללי הנאמנות של ייעוץ פיננסי. יועצים פיננסיים הם בדרך כלל אנשי מקצוע עצמאיים הפועלים מתוך אמונה כי האינטרסים של הלקוח הם מעל יכולתם להחזיק בהם. המשמעות היא שהם פועלים לטובת הלקוחות שלהם, אך אינם מחויבים מבחינה חוקית לעשות את מה שאינטרס שלך. אם אתה משלם אגרות – בלבד, חובה לחפש יועצים פיננסיים שעוקבים אחר "כללי הנאמנות". הם פועלים כנאמנים, דבר המחייב אותם לשים את "האינטרסים של לקוחותיהם בראש ולטפל בטובת הלקוחות שלהם, ולא שלהם.

יועצים פיננסיים ללא אמון לא צריכים להגיד לך כמה אתה '. משלמים שכר טרחה. לפני שתעסיק יועץ פיננסי, וודא שאתה יודע מה אתה משלם בפועל.

זהה את היעדים הכספיים שלך וחקר האם השירותים שמציע מתכנן פיננסי או יועץ מתאימים לך יותר. צריך גם לערוך מספר ראיונות ולהבטיח שיועצים פיננסיים יוכלו להסביר לך את אפשרויות ההשקעה שלך ואז לתת לך אפשרות.

תוכל למצוא יועץ פיננסי בקרבתך באתר היועץ הפיננסי המוסמך. תוכל גם ליצור קשר עם הלאומי התאחדות היועצים הפיננסיים (NAFA) או המכון האמריקאי למקצוענים פיננסיים מוסמכים (ACFP).

לבסוף

ישנן אישורים מסוימים הנדרשים בכדי להפוך למתכנן פיננסי, וחלק מהיועצים עשויים לומר שהם מתכננים פיננסיים. יועץ יכול גם לקבל הסמכה למתכנן פיננסי מוסמך (CFP), אשר יכול לסייע במשיכת לקוחות חדשים. יועץ חייב שיהיה לו ייעוד CFA (אנליסט פיננסי מוסמך) שעשה זאת, אך הוא עדיין יכול לומר שהוא מתכנן פיננסי מבלי שיצטרך לעשות זאת. גם אם ל- C אין את כל כישורי התכנון הפיננסי, זה מראה שהוא או היא מתנהגים כמו מישהו שעשה זאת.

סיווג רחב זה של המקצוע עובד בדרך כלל, כמו גם המונח "רופא", אך לא באותה יעילות כשמדובר במונחים כמו יועצים פיננסיים או מתכננים פיננסיים.

מתכננים פיננסיים

לעומת זאת, מתייחסים לסוג מסוים של יועץ פיננסי שיכול לעזור לאנשים פרטיים ולחברות לערוך תוכנית להשגת יעדיהם הכספיים. מתכננים פיננסיים הם יועצים פיננסיים המתמחים בסיוע לחברות ואנשים פרטיים בפיתוח תוכניות מקיפות העומדות ביעדים ויעדים פיננסיים ארוכי טווח, כמו תוכנית 401 (k).

מתכננים פיננסיים הם סוג של יועץ פיננסי שתפקידו ליצור איתך תוכנית אישית המסייעת לך לנהל את התקציב שלך ולהשיג את היעדים הכספיים שלך

יועצים בדרך כלל מנתחים את הכספים האישיים שלכם ואת המצב הכלכלי שלכם ומספקים ייעוץ בהתאמה אישית כדי להשיג את המטרה הכספית הספציפית שלכם.

יועצים פיננסיים מציעים לא רק שירותי השקעות; הם יכולים גם לעזור לך בביטוח החיים שלך ובתכנון העסקי שלך

לדוגמא, לקוחות עסקיים הזקוקים לייעוץ ושירותים מיוחדים בניהול הון חוזר או הלוואות חברות עשויים להעדיף יועץ פיננסי בעל ידע מפורט בתחומים אלה.

אל תפחד לבקש מלקוחות אחרים להעביר כסף כדי שתדע שהיועץ הפיננסי שלך מוכשר ואמין. אם תמלא אחר הטיפים הבאים לבחירת יועץ פיננסי, ככל הנראה תמצא יועץ אתי, מוכשר ומנוסה שישאיר אותך בזוגיות שלך מתוך אינטרס כספי ככל האפשר.

יועצים פיננסיים יכולים להגיע ממגוון רחב של מגזרים פיננסיים

אך יועץ פיננסי אמיתי צריך להיות איש מקצוע פיננסי מוכשר היטב, בעל ניסיון רב שנים ואינו משרת את האינטרסים של מוסד פיננסי. חשוב גם לברר אם הוא נאמן ואם כן, כמה כסף יש לו או היא בחשבונך.

אם אתה מעוניין להשקיע וזקוק לעזרה בביצוע תוכנית השקעה, רבים מכם יצטרכו להתייעץ עם יועץ פיננסי. עבודה עם יועץ פיננסי פירושה שמישהו אחר יכול להתמודד עם מה שאין לך זמן ולוודא שהכסף יוציא בצורה הטובה ביותר.