אנשים רבים רואים ביועצים פיננסיים מומחים מנוסים שיכולים לספק ייעוץ פיננסי, במיוחד בכל הנוגע להשקעה. עם זאת, מרבית אנשי המקצוע העובדים כסוחרי מניות מכנים את עצמם "יועצים פיננסיים", אם כי למעטים מהם יש את האישורים הדרושים בכדי לספק שירות מסוים זה. כיצד לבחור יועץ פיננסי: בבחירת יועץ פיננסי רון (כחול) שוקל חמישה מאפיינים. בפשטות, יועצים פיננסיים הם מונח גג המתייחס לכל מי שעוזר ללקוחות לנהל את כספם. מתכננים פיננסיים, לעומת זאת, מתייחסים לסוג מסוים של יועץ פיננסי שיכול לעזור לאנשים פרטיים ולחברות לערוך תוכנית להשגת יעדיהם הכספיים.

כיועץ פיננסי, תעריך את מצבך הנוכחי ותמליץ מה תוכל לעשות בכדי לשפר אותו. הם גם יכולים לעזור לך ליצור תוכנית פיננסית מלאה המכסה את כל הצרכים הכספיים שלך, כגון הכנסות, הוצאות, מיסים, ביטוחים ונושאים פיננסיים אחרים.

אם יש לך צורך כלכלי מיוחד הדורש מומחה כגון עורך דין, מתכנן פיננסי יכול לעזור לך למצוא אחד כזה. אם המצב שלך מורכב יותר, חובה לעבוד עם יועץ פיננסי מקצועי שיש לו ניסיון בניהול נדל"ן בשווי מיליוני דולרים.

מעל לכל

מתכננים פיננסיים מוסמכים נושאים באחריות נאמנות ומעניקים את עצתם והמלצותיהם על סמך מומחיותם המקצועית. זכור כי יועצים פיננסיים משרתים את האינטרסים הפיננסיים הגבוהים ביותר שלך, ולא אלה של בעלי אינטרסים פיננסיים גבוהים. לא משנה כמה טוב יועץ פיננסי במספרים, קשה לבנות בסיס לקוחות ללא כישורים חזקים. מתכנן פיננסי טוב עובד עם לקוחות שצרכיהם דומים לשלך. מתכננים פיננסיים, לעומת זאת, הם אלה שאתה משלם עבורם אגרה המסייעת לך באופן ספציפי לבנות את התוכנית הפיננסית שלך.

מאמן כסף, כמו מתכנן פיננסי, הוא מישהו שיכול לעזור לך עם התמונה הגדולה של הכספים שלך. מתכנן פיננסי הוא זה שאיתו אתה מדבר תחילה על הנושאים הכספיים שלך, ואתה הבחירה הטובה ביותר לדבר קודם על נושאים פיננסיים.

אנשים שחייהם הכלכליים פשוטים יחסית עשויים להזדקק לעזרה בתכנון הפרישה שלהם

היועץ לתכנון פיננסי הוא לרוב מתכנן פיננסי מוסמך, יועץ פיננסי מוסמך או יועץ פיננסי אמון. יועץ עלול בסופו של דבר לעלות לך יותר ממה שאתה משלם עבור מוצר פיננסי דומה המוצע על ידי יועץ פיננסי "נאמן". הם עשויים להציע תעריפים נמוכים יותר כדי לעזור ללקוחות שרק התחילו תכנון פיננסי או שאינם יכולים להרשות לעצמם את התשלומים החודשיים הגבוהים יותר. יש להחזיק את היועצים בסטנדרטים המתאימים ואסור להם לתת ייעוץ במגוון רחב של נושאים פיננסיים.

תוך סיכון המתת חסד

לפחות אנסה להסביר כיצד יראה יועץ פיננסי אישי בחייכם הפיננסיים, ולא הפיננסיים. החלט אילו היבטים בחייך הפיננסיים אתה זקוק לעזרה לפני שתשוחח עם יועץ פיננסי. כשאתה בוחר יועץ פיננסי, וודא שהוא או היא נותנים לך הבנה ברורה של מה שאתה מחפש בחיים האישיים שלך ולמה אתה יכול לצפות ממנו. ראשית, הבהיר את ההבדל בין מתכננים פיננסיים ליועצים פיננסיים בארה"ב

האיגוד הלאומי ליועצים פיננסיים אישיים

הוא ארגון התומך ביועצים פיננסיים שגובים דמי שעה בלבד. עשה את המחקר שלך כדי למצוא עמלה – פשוט עשה את המתכנן הפיננסי שלך או מחקר דודו באתר המכון האמריקאי לתכנון פיננסי. ההחלטה לפנות לעזרה מקצועית בכסף שלך היא מאוד אישית ועזרתי ללקוחות רבים בכל שלב בחיי. יש דברים שאתה לא רוצה לעשות או רוצה לעשות, אבל לא רוצה לקבל תשלום עבור שכירת יועץ פיננסי מסורתי שעליך לשלם בעצמך על ידי שכירתו. בכל פעם שאתה מודאג מהמצב הכלכלי שלך, זה יכול להיות זמן טוב לחפש יועץ פיננסי. יועץ פיננסי טוב יעריך את מצבכם הכלכלי הנוכחי ויפתח תוכנית מקיפה שתנחה אתכם בחיים הפיננסיים – שיסכם את המטרות והיעדים של משפחתכם, כמו גם את התוכנית הפיננסית המקיפה שתשמש מפת דרכים לעתידכם הכלכלי.

ישנם מומחים מוסמכים רבים

כולל יועצים פיננסיים מקצועיים, שיכולים לעזור לך, אך אם אתה אחד מהם, זכור שאתה עושה את הבחירה הזו לבד. מתכנן פיננסי מוסמך (CFP) או יועץ לתכנון פיננסי (FPC) יכול לעזור לך להבין ולהעריך באופן מלא את התחומים הבאים במצבך הכלכלי: הצרכים הכספיים של המשפחה, היעדים הכספיים והביטחון הכלכלי שלך.

משפחה וחברים יכולים להוות מקור מידע טוב ליועץ הפיננסי שלך, וזה בסדר להסתכל מסביב. ישנם כל כך הרבה סוגים שונים של יועצים פיננסיים, כי יכול לקחת זמן למצוא יועץ פיננסי שמתאים לך.