כדאי לשקול שינוי בקריירה, כיוון שהתפקיד בו אתה מרגיש הכי בנוח עשוי להגביר את הסיפוק וההנאה מהעבודה. אם הגעת לגבולות שלך, אתה תקוע בתפקיד הנוכחי שלך, או שאתה רוצה לאתגר את עצמך ולהשתמש בכישורים שלך בסביבה אחרת, ישנן מספר סיבות לכך שאולי תרצה לשנות קריירה.

אנשים מחליפים קריירה מסיבות רבות

כולל הזדמנויות כלכליות, איזון בין עבודה לחיים וכלכלה משתנה. איזון העבודה והחיים הפרטיים היא אחת הסיבות השכיחות לשינוי קריירה. אם חיי העבודה שלך מחלחלים לחיים הפרטיים שלך ואתה אומלל, שינוי קריירה יכול לתת לך מיקוד חדש באנרגיה שלך.

הסיבות האישיות לשינוי מקצוע

כדאי שיהיה לך מושג טוב באיזה מקצוע אתה רוצה לעסוק. הכוון תעסוקתי זה היעד שלך. גם אם אתה מקבל את עבודת החלומות שלך, אתה עדיין צריך לעבוד כדי לגלות מה אתה אוהב בלהט, מה גורם לך אושר, איך אתה עובד לקראת מטרות הקריירה ארוכות הטווח שלך, אילו כישורים מביאים לתפקיד ואילו כישורים אתה צריך לרכוש להחליף מקום עבודה. למד לחקור הזדמנויות, לזהות את נקודות החוזק שלך, לרכוש מיומנויות חדשות, ולהיות אומץ לבצע שינויים כדי למצוא את מסלול הקריירה המתאים לך כמה שיותר במדויק.

 

אם אתה מרגיש לא מיושם בעבודה הנוכחית שלך ורוצה לנסות משהו חדש

שינוי קריירה מציע יתרונות פוטנציאליים רבים. כדי לעשות קריירה, עליך להעביר את כישוריך וניסיונך לקריירה או עבודה אחרת. כיום, שינויים בקריירה מכונים בשכיחות רבה יותר "קפיצת עבודה" או "גידול", אך אנו אוהבים לקרוא להם "בניית קריירה", ובהתאם לאיזה תחום אתה רוצה לעבור, תוכל לבצע את הקפיצה ללא יותר מדי דם, זיעה ודמעות.

 

 להתחיל את הקריירה מאפס

רוב האנשים רוצים למצוא עבודה התואמת את כישוריהם הקיימים. כדי לפתח רעיונות מתאימים לשינוי קריירה, עיין בפרופילים של תפקידים כדי ללמוד עוד על בעלי תפקידים שונים ודרישות הכניסה שלהם. ייתכן שתצטרך לסיים קורס המרה כדי לשנות את הקריירה שלך, או שתצטרך כישורים ספציפיים לתעשייה כדי לעבוד בענף כגון הנדסת מכונות או בריאות, שם מלמדים אותם.

פוש קטן ממאמן קריירה שישנה הכל

שינוי קריירה כולל כל מה שאתה יכול כדי להכניס את כף הרגל לדלת הנכונה, לטפח מערכות יחסים מקצועיות ולעזור לך להציג את האנשים הנכונים ברוב המקרים. בנוסף, תוכל לבנות קשרים בתחום המקצועי החדש שלך שיעזרו לך למצוא מקומות עבודה בעתיד.

במקרים רבים, כמו בפגישה עם פסיכולוג או כל ייעוץ, ברגע שיושבים עם איש מקצוע ומוציאים את כל המידע שהוא צריך לשמוע, באווירה טובה ובטוחה אפשר להגיע למקומות גבוהים מאוד וליישום השיחה התאורטית מהמשרד לצעדים ממשיים.

יצירת כישורים במהלך השנים

כלל שתעבוד יותר שנים, כך גדל הסיכוי שיהיו לך כישורים הניתנים להעברה לקריירה חדשה. החלפת מקום עבודה הופכת להיות קשה יותר כאשר אתה מתבגר, כך שיש לך פחות שנות עבודה לפיתוח כישורים חדשים ואתה מעוגן יותר בקריירה הנוכחית שלך. אם ההורים שלך עבדו בחברה במשך עשרות שנים, סביר שתחזיק מעמד באותה עבודה או בקריירה או בענף לטווח הארוך, למרות שהיום עולם העבודה ישתנה, העובדים רוצים תנאים, יש להם דרישות וכל מעמד העובד ישתנה.

 

בחירת מסלול קריירה

 דרך מצוינת להתחיל את הקריירה ולבנות את הכישורים, ההכשרה והניסיון הנכונים כדי למצוא עבודה מספקת ומהנה. חשוב לחשוב על תחומי העניין, הכישורים והיעדים הקריירתיים שלך לפני שתקבל החלטות מסוימות בחיים, כגון האם בית ספר או קבלת משרה מתאימה לך או שיש לך תואר שני או הסמכה מיוחדת. במאמר זה, אנו מסבירים כיצד לבחור מסלולי קריירה, לזהות את הכישורים והאינטרסים העיקריים שלך וליישר אותם עם מקומות עבודה וקריירה פוטנציאליים.

מדיבורים למעשים – שינוי קריירה

אנשים רבים רוצים לשנות קריירה ואומרים זאת במשך חודשים, אך זה בפועל, זה לא קרה. הגיע הזמן לקחת צעד אחורה ולבחון את הסיבות העיקריות לכך שאנשים עושים את הצעד ומחליטים לשנות קריירה. הנה איך לבחור מסלולי קריירה ולשנות אותם כדי למצוא יותר סיפוק ומשמעות בעבודה שלך.

סקר שנערך לאחרונה באתרי הבנייה מצא כי אנשים מחליפים קריירה במספרים שיא. שכר טוב יותר והרצון למצוא עבודה משמעותית יותר הם גורמים מרכזיים בשינוי הקריירה. גמישות העבודה היא גם גורם חשוב המשפיע על השינוי המקצועי.

ההערכה היא שאדם ממוצע מחליף עבודה חמש עד שבע פעמים במהלך חייו. עובדים יכולים לעבור בין אותם תפקידים או שונים ולהתמחות או לשנות מסלולי קריירה. לחץ בעבודה הוא הגורם החשוב ביותר בחיפוש אחר שינוי קריירה.

אם אתה מעריך ביטחון כלכלי, שקול קריירה שמשתלמת או שקול עבודה של 9-5 אם אתה רוצה להשיג איזון בין עבודה לחיים. העבודה הראשונה שלך לאחר הלימודים, למשל, מסמלת את תחילת מסלול הקריירה שלך. באופן כללי, הכישורים הקריירה שאתה צריך, יחד עם טכניקות יעילות לתכנון קריירה והיכולת להתמודד עם אי בהירות וסביבות משתנות יאפשרו לך להתגבר על מכשולים בחיי העבודה שלך.

 

הערכת הסיבות האישיות שלך לשינוי קריירה 

אל תחמיץ לעדכן ולהתאים את קורות החיים שלך לרשימת כל העבודות הקודמות שלך, מכיוון שיכול להיות לך קשה לעבור לתחום או לקריירה חדשה אם המגייס יתמקד בכמה מהעבודות הוא יכול לעשות עם הכישורים שהוא או שהיא רכשה. כאשר אתה מבצע שינוי בקריירה, אתה מעמיד את כישורי ההעברה שלך במבחן ביישומים.