אם התינוק שלך צריך לנשום הרבה לאחר הלידה, יתכן שיהיה צורך לאשפז אותו ביחידה לטיפול נמרץ בילודים (NICU). תינוקות עם מצב ריאות המכונה tachypnea חולף (TNT יילוד) נמצאים במעקב צמוד בבית החולים ועשויים לדרוש חמצן נוסף לכמה ימים. מומחים לתינוקות חולים מאוד בצוות היילודים שלנו יכולים לעזור לתינוקות שלכם לנשום במהירות ובקול רם עקב מצב זה.

תינוקות שמקבלים חמצן נוסף אך מתקשים לנשום זקוקים ללחץ חיובי בדרכי הנשימה (CPAP)

כדי למנוע את קריסת הריאות. רוב התינוקות שנולדים באמצעות מלקחיים או ואקום יכולים לנשום ולבכות לאחר הלידה. אפילו עם תזונה טובה, לתינוקות יש בעיות נשימה מכיוון שהם לא יכולים למצוץ, לבלוע ולנשום בו זמנית.

לאחר הלידה

כאשר תינוק נושם בפעם הראשונה, הריאות מתמלאות באוויר ויותר נוזלים נכנסים לריאות. אם קצב הנשימה של תינוקך גבוה מדי, ייתכן שיהיה צורך במזון ונוזלים תוך ורידי כדי לשמור על בריאות התינוק. צוות NICU יכול להשתמש במכשירים אחרים כדי לעקוב אחר איך התינוק שלך נושם.
למידע נוסף בנושא של שואב נזלת חשמלי ואיך שואב נזלת חשמלי מסייע לנשימה של התינוק שלכם? כדאי לגלוש לאתר must-shop.co.il

הוא משמש כדי שהתינוק שלך יוכל לנשום באופן עצמאי ללא צורך בחמצן. המטרה היא שהתינוק שלך ינשום כל כך טוב, שאין צורך יותר בעזרה. תינוקות שנולדו בניתוח קיסרי לא מתוכנן זקוקים יותר לעזרה בנשימה במהלך הלידה.

בעזרת נשימה מכנית הריאות של תינוקותיך גדלות ומתרפאות. לחץ אוויר קבוע מועבר דרך צינור הנשימה לריאות התינוקות וגורם להתנפחותם.

אם התינוק שלך נושם כרגיל, הוא יונח עירום (מעור לעור) על החזה או הבטן לאחר הלידה. הרופא בודק את קצב הלב, קצב הנשימה ותכולת החמצן של התינוק כדי לוודא שהנשימה איטית ורמות החמצן תקינות.

מכשיר זה מפריד חמצן מהאוויר ומעביר אותו ישירות לתינוקך. זה בסדר אם תבקש מצוות ה- NICU לקבל מכשירים אלה כדי שתבין כיצד הם יכולים לעזור לתינוקך לקבל חמצן. נשימתו של התינוק נשלטת על ידי התינוק או היד שאתה אוחז בה.

ספקים משתמשים במכשירים רבים ב- NICU כדי לדאוג לתינוק שלך. בבית רוב התינוקות מקבלים חמצן על ידי צינורית אף, צינורית קטנה שמתאימה בין נחירם ומחוברת לראשם.

הדרך הטובה ביותר ללמוד זאת היא להקדיש זמן רב ככל האפשר לטיפול בתינוקך על מיטת היחידה לטיפול נמרץ בילודים (NICU). בימים האחרונים לפני שהתינוק שלך חוזר הביתה מבית החולים, עליך להכיר את המכשירים שבהם תשתמש בבית כדי לטפל בו.

מספר המיכלים תלוי בכמה חמצן התינוק שלך צריך. מוניטור דום נשימה יתריע אם קצב הנשימה של תינוקך יאט או דופק יורד, שניהם סימנים לקוצר נשימה. אם יש עשן בבית, התינוק מקבל חמצן.

בהתאם לסיבה לכך שהתינוק שלך זקוק לטיפול בחמצן, ניתן להשתמש במסכי דום נשימה או מד חמצני לדופק. נגב ליחה מהאף ומהרקמות של תינוקות כדי למנוע גירוי בעור. אין להשתמש באלכוהול מגורר או בג'לי נפט כדי לרסס את הפחית בחמצן לתינוק.

יום אחד, ממש לפני הזריחה, קמתי מוקדם ונתתי לנג'ין את חלוק הלבוש שלה. אותו חומר שממנו עשויים הציפורניים שימש לגרד אותם.

ביליתי מספר שעות מדהים בצפייה בבנות ברעות. צפיתי בפאטו כועס על האנפה שנחתה על גבה וניסיתי להדוף אותו.